TC Enjoy in the EVS challenge

Enjoy in the EVS challenge! Časovaná bomba v podobě tréninkového kurzu určeného pro všechny aktivní členy neziskových organizací, youth workery a dobrovolníky. 33 mladých lidí z Arménie, Ázerbájdžánu, Chorvatska, České Republiky, Makedonie, Palestiny, Srbska, Španělska a Turecka se sešlo ve městě Bitola v Makedonii, aby společně rozšiřovali svoji kreativitu, znalosti a schopnosti v práci s mládeží a zároveň se osobně rozvíjeli.

Protřelí dobrovolníci během projektu předávali v rámci neformálního vzdělávání své zkušenosti, a to formou seminářů, otevřených diskuzí, společenských aktivit a také mezinárodních večerů! Důležitou součástí bylo i psaní vlastního projektu, vytváření manuálu a vzájemná spolupráce dobrovolníků a jejich organizací.  Účastníci se dozvěděli vše, co je potřebné k přípravě kvalitního projektu pro Evropskou dobrovolnou službu (EDS) podle požadavků programu Erasmus+, například výběr atraktivního tématu, které má dopad na místní komunitu nebo jak vybrat správného dobrovolníka, který svojí osobností náležitě přispěje do chodu projektu, ale nemusí mít nutně mnoho zkušeností.

Takovým dobrovolníkem bez velikých zkušeností jsem i já. Nejrychlejší rozhodnutí jsou ta nejlepší, a tak jsem nakonec s tvrdým jádrem Tmelníku také vyrazila do Bitoly. Naučila jsem se o historii EDS, o celé struktuře projektů pro mládež, jak být aktivním dobrovolníkem a hlavně, jak neztrácet čas a vyjet na projekt!
Eliška

Komentáře

Autor příspěvku: Tomáš Kývala