Young MEP`s for European Democracy! – Lotyšsko – březen 2014

Jaké to je zažít týden v kůži europoslance? To si vyzkoušelo dvanáct studentů a studentek, kteří se s Tmelníkem účastnili mezinárodní simulace Evropského parlamentu pořádané univerzitou LLU (Latvijas Lauksaimniecības universitātē).

Do lotyšské Jelgavy přijelo téměř osmdesát mladých lidí z šesti evropských zemí. Na projektu s názvem Young MEP`s for European Democracy! pro ně bylo připraveno mnoho workshopů simulujících jednání výborů a politických skupin EP. Kromě týmů z České republiky a Lotyšska se do modelu zapojily skupiny z Rumunska, Litvy, Itálie a Chorvatska.
Mezi cíly projektu Young MEP`s for European Democracy! byla snaha motivovat účastníky k aktivnímu občanství a posílit porozumění mezi lidmi z různých částí EU.
Před odjezdem do Lotyšska byl pro českou skupinu zorganizován třídenní Inkubátor, aby věděli, jak se na model Evropského parlamentu připravit. Celý tým se v únoru na tři dny setkal v Novém Boru, kde pro ně byly nachystané seznamovací hry, úvodní aktivity, prezentace i malý výlet po okolí.
Více se o projektu můžete dozvědět na http://mepseu.wordpress.com/

 

Komentáře

Autor příspěvku: Tomáš Kývala