Zdravé vaření – výměna mládeže

V druhé polovině dubna se nedaleko od Pardubic uskutečnil projekt Dobrovolnictví v tobě, kterého se účastnili mladí lidé ve věku 16 – 22 let, kteří chtěli ve svém okolí něco změnit, ale nevěděli, kde začít. Projekt přinesl českým, romským, slovenským a polským účasatníkům možnost zjistit více o možnostech, které dobrovolnictví nabízí (lokální akce, mezinárodní projekty, jako je tento, či možnosti dlouhodobého dobrovolnického pobytu v zahraničí v rámci programu Evropské dobrovolné služby /EDS/). Proběhly workshopy v jejichž rámci se účastníci dozvěděli, co je třeba k tomu, aby vytvořili vlastní projekt a dokonce rovnou společnými silami připravili zábavné odpoledne pro děti z dětského domova.
 
 
Další v řadě těchto inkluzivních projektů pořádaných organizací Tmelník bude výměna mládeže „Zdravé vaření“, která opět přivítá do Česka mladé lidi ze Slovenska a Polska.
 
 
Datum: 28.6. – 6. 7. 2015
Místo konání: Stradonice – Nižbor, Česká republika
Zúčastněné země: Česko, Slovensko, Polsko
Počet účastníků: 10 účastníků a 2 vedoucí z každé země
Věk účastníků: = 16 – 23 let=
Jedná se o inkluzivní projekt, zapojit se tedy může úplně každý, i když třeba neumí anglicky.
 
 


V malebné vesničce Stradonice nedaleko Prahy bude na přelomu června a července pořádně živo. Sjede se sem téměř čtyřicet mladých lidí z Polska, Slovenska a České republiky. Proč? Zúčastní se projektu Zdravé vaření (Healthy Cooking) podporovaného evropským programem Erasmus+.

Během týdenního projektu (28. 6. – 6. 7. 2015) si účastníci vyzkouší sami připravit různá jednoduchá a zdravá jídla, která budou moci uvařit i doma. A kdyby recept náhodou zapomněli, budou mít k nahlédnutí kuchařku, kterou společnými silami během týdne vytvoří. Dále budou mít možnost zjistit něco o kuchyni a stravovacích návycích doma i jinde a během polského, slovenského a českého večera budou mít možnost ochutnat dobroty z dané země, seznámit se nejen s gastronomií, ale i kulturou či historií.

Kromě toho máme v plánu návštěvu Prahy, zábavné tvoření životopisů a velmi důležitý bude i celodenní akce pro mladé dospívající z dětských domovů, která bude v režii účastníků a bude záležet hlavně na jejich nápadech, komunikačních a organizačních schopnostech.

Zdravé vaření přispívá svou troškou do mlýna k Food Revolution, celosvětové akci pořádané kuchařem J. Oliverem, která má za cíl vzdělávat děti a mládež o jídle (více o této akci najdete na www.foodrevolutionday.com). Navíc Zdravé vaření umožňuje zapojit se do mezinárodního projektu i osobám znevýhodněným (např. nízká znalost AJ, sociální poměry aj.). IMG_8197

 

Pro více informací o projektu nás neváhejte kontaktovat: ondrej@tmelnik.cz, +420 721 085 840

Komentáře

Autor příspěvku: admin